piątek, 5 sierpnia 2011

Podziękowania - Centrum Kultury w Rutshuru

Sr. Grażyna Wojnowska                                                                    Rutshuru le 2011-04-26
Paroisse Rutshuru
Rwanda

                                                          
                                                                                 Grupa Misyjna przy parafii św. Andrzeja Boboli 
                                                                                 W Warszawie, ul. Rakowiecka

Podziękowania

      Za pomoc materialna na wybudowanie  ogrodzenia Centrum Kultury w Rutshuru /RDC

      Chciałabym serdecznie podziękować za częściowe dofinansowanie budowy płotu Centrum Kultury w Rutshuru.
      Od października 2009 roku w Centrum Kaoze, które zostało również wybudowane dzięki hojności ludzi, 5 odbywa się wiele zajęć na rożnych poziomach: filmy, spektakle teatralne, konferencje, dokształcenia, koncerty, debaty, rożnego rodzaju konkursy z nagrodami, zawody międzyszkolne itp. Jednym słowem budowa tego Centrum przyczynia się codziennie do rozwoju kulturalnego I intelektualnego miejscowej ludności, która jest typowa ludnością rolnicza. Daje się zauważyć również coraz większa frekwencje młodzieży na poważnych, filozoficznych spotkaniach. Do podziękowania załączam program Centrum I zdjęcia z działalności oraz list ogólny o naszej obecnej  sytuacji w Rutshuru. 
      Ogrodzenie zapewni bezpieczeństwo dla budynku i rzeczy w nim się znajdujących (mimo ze wojna się zakończyła, jest wiele kradzieży i napadów). Poza tym umożliwi przeprowadzanie zajęć bez zakłóceń (niezliczone dzieci, które przeszkadzają w ich prowadzeniu). Łączy się to tez z koniecznością wyposażenia i zagospodarowania terenu - jego powierzchnia wynosi: 65 m x 45 m wiec planowana jest tez jakąś kuchnia, namioty do spotkań na zewnątrz itp. A także ważnym czynnikiem jest danie pracy dla miejscowej ludności, którą często zaczyna swoje rzycie po 13 latach wojny od zera. 
      Chciałabym tez wytłumaczyć zwłokę w rozpoczęciu budowy (parafie odwiedziłam bodajże w lipcu ubiegłego roku). Najpierw czekaliśmy na powrót ks. Proboszcza z urlopu w Polsce, który prowadzi cala budowę a potem musieliśmy poczekać na zakończenie rozpoczętych prac przez nasza wypróbowaną ekipę budowlana, która pracowała w Gomie, potem była pora deszczowa, potem ewangelizacja w parafii itp., – czyli po prostu Afryka. 
      Załączam również zdjęcia z budowy ogrodzenia. 
      Jeszcze raz dziękuję Czcigodnemu Ojcu Proboszczowi Kazimierzowi Kubackiemu za otwartość na potrzeby misji, Czcigodnemu Księdzu Aleksandrowi Jacyniakowi za zaangażowanie oraz Grupie Misyjnej za ogromna prace, która została włożona w zorganizowanie kiermaszu a szczególnie Wszystkim ludziom dobrej woli za każdą ofiarę. W imieniu wszystkich korzystających z Centrum przekazuje wielkie Bóg zapłać oraz zapewnienie o naszej współpracy i modlitwie za Ojców Jezuitów oraz za Dobrodziejów i Współpracowników Waszego Zakonu.

      Niech Was Wszystkich Bóg błogosławi.

    S. Grażyna Wojnowska (Pallotynka)
                                                                                  Odpowiedzialna za Centrum Kultury KAOZE
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz